search
top
Aktualnie przeglądasz: Dokładność

Nieco o dokładności

Każdemu z nas zależy, aby nawigacja kierowała naszymi poczynaniami z możliwą precyzją. Nie ma jednak co ukrywać – potencjał nawigacji, z której korzystają cywile jest nieco ograniczony. Największe możliwości w tym zakresie posiada armia. Siły wojskowe, które sięgają po GPS mają dostęp do specjalnych urządzeń kategorii PPS (ang. Precise Positioning System). Umożliwiają one wyznaczenie pozycji z dokładnością do kilku milimetrów, co ma ogromne znaczenie podczas działań bojowych. (więcej…)

Jeszcze o dokładności

Zobacz jak szybko zdobyć punkty w programie lotos navigator. Zgarnij nagrody już dziś! https://traffic.naviexpert.pl/remonty/gliwice/

Dyskusja o precyzji nawigacji GPS nie ustaje i wciąż budzi sporo emocji. Choć znane są ogólne parametry, które można określić mianem oficjalnych, to nie wszystkim takie wyjaśnienie wystarczy. Źródłem kontrowersji jest to, że urządzenia firmowane różnymi markami mogą podawać nam wskazania o zmiennej wartości. Oprócz tego istnieje szereg czynników zewnętrznych, które mogą ujemnie wpłynąć na pracę nawigacji w konkretnym momencie. (więcej…)

top