Mapa prawdę powie

najlepsza nawigacja do iphona dostępna u nas nawigacja polski

Urządzenia nawigujące pobierają z kosmosu informacje o naszym położeniu i mogą je przedstawiać z bardzo dużą precyzją – nawet do jednego metra. Niewiele nam to da, jeśli tej pozycji nie będą mogły nanieść na mapę. Dlatego zanim wyruszmy w drogę musimy zadbać o to, aby w pamięci naszego pokładowego GPS-a znalazła się aktualna kartografia. Zdecydowana większość dostępnych na rynku modeli (nawet tych najtańszych) ma fabrycznie wgraną przynajmniej mapę Polski, a bardzo często całej Europy. To ona pozwoli systemowi nałożyć uzyskane dane na siatkę terenu i wytyczyć na tej podstawie optymalną trasę. Naturalnie mapa nie może się ograniczyć jedynie do układu dróg, tak jak ma to miejsce w tradycyjnym atlasie.

GPS spełnia swoją funkcję wtedy, gdy może prowadzić kierowcę również po ulicach miast oraz miasteczek. Dobrze przygotowana mapa uwzględnia takie dane. Wskazuje nie tylko nazwy ulic, ale również rond, placów czy skwerów. Powinna zawierać również dane o układzie sygnalizacji świetlnej, ograniczeniach prędkości oraz stacjach paliw. Walory mapy wzrosną jeszcze bardziej, gdy będzie ona zawierać informacje o interesujących punktach.

Owe punkty są określane anglojęzycznym skrótem POI. Są to różnego rodzaju miejsca, które mogą wzbudzić zainteresowanie kierowców. Poza stacjami benzynowymi są to sklepy, punkty usługowe lub instytucje kulturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *